Stacionář obstál při inspekci kvality

VESELÍ NAD MORAVOU (20.12.2011) – V měsíci listopadu prošel úspěšně inspekcí kvality denní stacionář Zdislava. Lidem pokročilejšího věku zde nabízí přiměřenou péči, když se o ně nemá kdo z blízkých postarat a zajišťuje jim kontakt s jejich vrstevníky.

Každoročně vyrábí ve veselském stacionáři s klienty sezónní výrobky a dekorace. Nyní tak pracují na nejrůznějších vánočních výzdobách a adventních věncích.

„Cílem této služby je podporovat soběstačnost seniora při zvládání běžných úkonů a zaktivnit jeho všední dny. Usnadňuje se tak tím život nejen jemu, ale i jeho rodinným příslušníkům. Osobám osamělým nabízíme přirozený sociální kontakt se svými vrstevníky,“ řekla vedoucí denního stacionáře Zdislava Lenka Rajsiglová. „Naše služba umožňuje procvičovat je mnou motoriku a paměť, popovídat si, zahrát si společenské hry, navštěvovat výstavy a jiné společenské akce pro ně zajímavé nebo se jenom procházet za doprovodu a podpory našich pracovnic po okolí. Součástí je i podání oběda či svačinky,“ dodává Rajsiglová. Podle potřeby mohou ve Veselí nad Moravou zajistit i dopravu z místa bydliště do stacionáře a zpět. Program je přizpůsobený psychickým a fyzickým schopnostem každého zájemce. Jiné služby nebo další případné požadavky je pak možné domluvit dodatečně.

Text  Antonín Vrba

 

 

 

 

PDF verze: Nové Slovácko

 

Kontakt

Zdislava Veselí, o.p.s.
Phone: +420 518 323 187


bottom