Zdislava dostala zdarma další sociální automobil

Slavnostní okamžiky zažívali pracovníci obecně prospěšné společnosti Zdislava. Od firmy Kompakt Poděbrady totiž přebrali klíčky od sociálního automobilu Renault Kango. „Vedení Zdislavy nás oslovilo s prosbou o auto. My jsme pak sehnali od sponzorů peníze, což v dnešní době krize nebylo vůbec lehké. Nakonec se nám to ale podařilo. Automobil dáváme k užívání na šest let za jednu korunu ročně.

Doufám, že bude po celou dobu dobře sloužit,“ řekla Jiřina Bartošová zastupující společnost Kompakt. „Pomáháme potřebným a navíc z toho máme reklamu,“ zdůvodnil investici do sponzorského daru za účelem pořízení sociální ho automobilu jednatel společnosti Hitech Solar Uherské Hradiště Vladimír Mléčka. „Tento způsob reklamy je velmi účinný. Výhodou je, že neplatíme reklamu formou nějakých plakátů, ale konkrétní pomocí lidem,“ řekla Vlasta Motlíková ze společnosti Treiby Kunovice. Obrovskou radost neskrývala členka správní rady Zdislavy Marie Tomečková. „Toto je už naše druhé auto, které jsme od Kompaktu získali.

Na prvním místě ho budeme využívat především pro náš denní stacionář,“ uvedla Tomečková. Zdislava se zabývá zejména péčí o seniory, zdravotně postižené, nemohoucí a chronicky nemocné občany včetně těch, kteří trpí demencí. Má dvě pracoviště ve Veselí nad Moravou a jedno ve Strážnici. „Celkem se staráme asi o dvěstě klientů. Sociální vůz je pro nás vynikající příležitost. Služby totiž poskytujeme i o sobotách, nedělích a svátcích. Budeme nepřetržitě schopni dostat se k lidem, kteří potřebují naši pomoc,“ upozornil vedoucí pracovník sociálních služeb Zdislavy Pavel Matulka.

Lenka Fojtíková

12/2010PDF verze: Veselské listy

Kontakt

Zdislava Veselí, o.p.s.
Phone: +420 518 323 187


bottom